1. Włos-
Z zachodniego punktu widzenia uroda czy też piękno kojarzą nam się jednoznacznie – dotyczą naszej zewnętrzności, wyglądu, regularności rysów twarzy czy proporcji kształtów – atrakcyjności najczęściej czysto fizycznej. Ten aspekt także występuje w ajurwedzie – starożytnej medycynie indyjskiej i jest w niej szeroko opisywany jednak stanowi on tylko ułamek pewnej całości. Ajurweda widzi urodę z punktu widzenia swojej filozofii – aspekt zewnętrzny, wizualny jest ściśle powiązany z naszym pięknem wewnętrznym. Nie tylko kształt ciała, zdrowa skóra, brak zmarszczek czy stan włosów i paznokci są tu istotne – traktuje się je raczej jako dopełnienie, prosty skutek zdrowia fizycznego, równowagi emocjonalnej, rozwijania świadomości oraz zdolności umysłowych, siły wewnętrznej i witalności, akceptacji siebie, prawdy, zgody na świat oraz radości życia. Ponieważ prawdziwe piękno to manifestacja naszej faktycznej jakości.
Zapraszamy was na cykl warsztatów z ajurwedy właśnie. Warsztatów, które pomogą nam spojrzeć na siebie i na naszą urodę z punktu widzenia ajurwedy. Na każdym ze spotkań zajmiemy się daną przestrzenią, danym aspektem naszej urody poszerzając go jednak o elementy zdrowego odżywiania ściśle z nim powiązane oraz naturalne suplementacje konieczne do jego zachowania. Uzupełnieniem i dopełnieniem tej pracy będzie aspekt bardziej subtelny – praca polegająca na pogłębianiu świadomości i akceptacji siebie.

Pierwszy warsztat będzie dotyczył bardzo ważnego dla nas symbolu kobiecości jakim są nasze włosy. Ajurweda bardzo szeroko opisuje ten aspekt.

Najpiękniejsze włosy mamy przed trzydziestką – potem jest już tylko gorzej. Mamy coraz szerszy przedziałek, coraz cieńszy kucyk, coraz trudniej zapuścić nam włosy choćby do ramion… Nie jesteśmy jednak bezradne. Możemy mieć na to wpływ. Hinduski mają cudne włosy! Ajurweda wie jak możemy to zrobić 🙂

Na warsztatach:
1. Nauczymy się jak i zrobimy specjalną wcierkę – ajurwedyjski olejek rzeczywiście przyspieszający porost włosów oraz poprawiający ich kondycje.
2. Nauczymy się jak i zrobimy mieszankę ziołową będącą swoistym suplementem diety wspomagającym bujność naszych włosów.
3. Nauczymy się jak zmienić dietę i co jeść aby poprawić trwale kondycje naszych włosów – zrobimy też jedno z dań, które nam w tym pomogą.

To wszystko będzie wzbogacone o wykład na temat dbania o włosy z punktu widzenia medycyny wschodu oraz utrwalone na pięknych fotografiach.

Każda z uczestniczek zabierze do domu przygotowany przez siebie ajurwedyjski olejek i suplement wzmacniający włosy. Wyjdzie z praktyczną wiedzą jak o włosy dbać. Dostanie także piękne zdjęcia 🙂

Zapraszamy serdecznie 🙂
Termin warsztatu: 6 wrzesień godzina 17.00-19.30

Prowadzenie: Izabela Raczkowska i Anna Gołębiowska

Miejsce:
Anna Gołębiowska Photography Studio
Kościuszki 36/3

Inwestycja: 200 PLN (zaliczka 50 PLN)
Zapisy: 602217578

Ilość miejsc ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *